Czy Skuteczne Tabletki Odchudzające To Mit? Sprawdź To!

Temat suplementów na odchudzanie jest popularny. Czy istnieją skuteczne leki na odchudzanie? W jaki sposób można je zlokalizować? Czego się trzymać, a od czego stronić?

skuteczne tabletki na odchudzanie

Istnieje kilka substancji, które znacznie poprawiają metabolizm i mają wpływ na utratę wagi. Jak wybrać najlepsze tabletki odchudzające? Czy można schudnąć zażywając „skuteczne tabletki odchudzające”?

Jakie witaminy są najlepsze na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie to związki, które wpływają na dotlenienie komórek, wzrost mięśni, odkładanie tłuszczu, metabolizm oraz trawienie określonych składników odżywczych z posiłków. Kuszące jest szukanie pomocy wszędzie tam, gdzie może to mieć jakiś wpływ na utratę wagi. Jeśli rozważasz przyjmowanie suplementów lub leków ziołowych, pamiętaj, że niektóre tabletki mogą być szkodliwe. W związku z tym przed podjęciem jakichkolwiek działań dobrze jest przeczytać opinie na ich temat lub zasięgnąć porady lekarza. Wynika to z faktu, że suplementy nie podlegają tym samym przepisom co żywność i leki.

Które suplementy diety mają skuteczne tabletki odchudzające?

CHITOZAN

Ten cukier, który może zapobiec wchłanianiu przez organizm tłuszczów i cholesterolu, jest wytwarzany z twardych zewnętrznych skorup homarów, krabów i krewetek. Chociaż chitozan często nie ma działań niepożądanych, niektórzy ludzie doświadczają zaparć lub rozstroju żołądka po jego zażyciu. Nie zaleca się spożywania suplementów zawierających ten składnik, jeśli masz alergię na skorupiaki.

PIKOLINIAN TROMETAMINY

Minerał chrom podnosi poziom insuliny, która jest kluczowa dla przekształcania żywności w energię. Jest również niezbędny dla organizmu do przechowywania białek, lipidów i węglowodanów. Suplement z chromem może:

– zmniejszyć głód,

– pomóc w spalaniu kalorii,

– zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej – zbudować więcej mięśni.

Suplementy chromu są zazwyczaj bezpieczne dla ludzi w dawkach niższych niż 35 mcg dziennie. Wyższe dawki mogą powodować:

– bezsenność

– rozdrażnienie,

ból głowy, odwrócenie uwagi i ból.

Osoby, które mają problemy z nerkami nie powinny go stosować.

KWAS LINOLOWY (ACID LINOLIC)

Popularny suplement o nazwie CLA zawiera elementy obecne w kwasie linolowym, kwasie tłuszczowym, który może pomóc ludziom schudnąć i zbudować mięśnie. Długotrwałe stosowanie może zwiększyć odporność na insulinę, co podnosi ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, zwłaszcza jeśli jesteś gruby. Dodatkowo może upuścić zdrowy cholesterol we krwi, co podnosi ryzyko problemów z sercem.

GLUCOMANNAN

Ten błonnik pokarmowy, podobnie jak inne błonniki pokarmowe, zapobiega wchłanianiu przez organizm tłuszczu z pożywienia. Ciało może mieć trudniejszy czas wchłaniania leków, gdy glukomannan jest obecny. Dlatego, jeśli musisz przyjąć lek, zrób to 4 godziny po spożyciu glukomannanu lub 1 godzinę przed.

LIŚCIOWA KAWA

działa w celu zwiększenia metabolizmu tłuszczów i kalorii oraz zmniejszenia apetytu.

ZIELONA HERBATA

Zielona herbata i zielona kawa mają podobne działanie. Niewiele osób ma negatywne skutki z picia zielonej kawy, jednak ponieważ zawiera ona kofeinę, suplementy mogą:

– ból głowy,

– zgaga,

– trwoga,

– bezsenność

– przyspieszone bicie serca.

GUMA GRUPOWA

– Podobnie jak inne formy błonnika pokarmowego, ten również pomaga w utrzymaniu sytości, zapobiegając wchłanianiu tłuszczów przez organizm.

HOODIA

Tę szczególną roślinę można znaleźć na afrykańskiej pustyni Kalahari. Podczas długich polowań, porcje korzenia były historycznie wykorzystywane do zaspokajania głodu i pragnienia. Element w hoodia ma tłumić apetyt i sprawiają, że czujesz się pełny.

7-KETO-DHEA

Organizm ludzki naturalnie zawiera to. Może ułatwić utratę wagi poprzez przyspieszenie metabolizmu. (czytaj dalej)

EFEDRIN

Chociaż substancja ta wspomaga odchudzanie, ma również szereg negatywnych skutków ubocznych, dlatego należy ją stosować z ostrożnością (w niektórych krajach została zakazana). Serce i mózg to dwa narządy, które efedryna może uszkodzić. Osoby chore na padaczkę również nie powinny jej przyjmować.

SŁODKA POMARAŃCZA

Afryka i tropikalna Azja są ojczyzną drzewa pomarańczy gorzkiej. Dodatkowo uprawiana jest na Florydzie, w Kalifornii i w basenie Morza Śródziemnego. Synefryna, stymulant związany z efedryną, który zwiększa spalanie kalorii, znajduje się w skórce owoców gorzkiej pomarańczy. W niektórych badaniach wykazano, że suplementy zawierające gorzką pomarańczę zwiększają częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Dlatego odradza się łączenie jej z kofeiną. Jeśli masz problemy z sercem lub wysokie ciśnienie krwi, nie zaleca się przyjmowania suplementów zawierających gorzką pomarańczę.

Oczywiście, wymienione powyżej składniki stanowią tylko niewielką część suplementów. Na temat substancji chemicznych, które pomagają ludziom schudnąć, zawsze prowadzone są świeże badania. Nie wiadomo jeszcze, czy kiedykolwiek zostanie odkryta substancja, która pozwoli Ci szybko schudnąć podczas zwijania się na kanapie. Co zatem jest kluczowe, jeśli chcesz uzupełnić swoje wysiłki związane z utratą wagi o suplementy?

Suplementy na odchudzanie – maksymalizacja efektywności

suplementy na odchudzanie

Nawet najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie mogą przynieść niespójne rezultaty. Wiele rzeczy zależy od Ciebie. Dlaczego ma to znaczenie? Głównym efektem działania suplementów diety na metabolizm i wchłanianie składników odżywczych jest redukcja wagi. Możesz jednak spróbować przyspieszyć odchudzanie, wykorzystując to, co mają do zaoferowania.

Po pierwsze, warto zacząć się ruszać, nawet jeśli bierzesz skuteczne tabletki na odchudzanie. Twój metabolizm jest dodatkowo przyspieszony przez ćwiczenia lub spacery. Jak również otrzymywanie odpowiednich płynów. Ponadto, gdy poziom tkanki mięśniowej wzrasta, twoje ciało wymaga więcej energii, co powoduje, że spala więcej kalorii lub pozwala ci spożywać więcej bez obaw o przybieranie na wadze. Jeśli naprawdę chcesz zmniejszyć wagę, ta droga jest ślepym zaułkiem. Możesz brać leki, siedzieć na kanapie i czekać na wyniki. Bez Twojej pomocy, nawet najlepsze suplementy na odchudzanie będą tylko suplementami, a nie skutecznymi spalaczami tłuszczu.

Pamiętaj, że redukcja wagi jest procedurą długoterminową, która nie powinna mieć negatywnego wpływu na Twoje zdrowie i sylwetkę, zanim zaczniesz brać jakiekolwiek produkty odchudzające.

Artykuły: zdrowie i uroda.